wtorek, 17 maja 2016

Ślub w wieku 20 lat - dobry czy zły pomysł?


ThinkstockPhotos-504282184.jpg



Kiedyś, za czasów naszych babć i mam ślub w młodym wieku był na porządku dziennym. Tak naprawdę nikt, nawet rodzice nie robili żadnych problemów, gdy para nastolatków zechciała wziąć ślub. Teraz troszkę to wszystko się zmieniło... Jednak ja osobiście znam osoby, które zawarły związek małżeński mając 18-19 lat, czy to dobry czy zły pomysł? O tym dzisiejszy post.

Dzisiaj zamążpójscie w młodym wieku nie jest tak popularne jak kiedyś.Obecnie, jeśli dziewczyna wychodzi za mąż, są domysły, że pewnie w ciąży... Jednak nie zawsze to się sprawdza, bo po prostu parę łączy wielka miłość i już chcą być ze sobą na dobre i na złe. Jednak czy to naprawdę dobry pomysł?

Moim zdaniem nie, ponieważ warto nacieszyć się wolnością, może to dziwnie zabrzmi, ale tak właśnie myślę. Skoro jesteś młoda - masz 20 lat, to pewnie chcesz chodzić na imprezy, spotykać się do woli ze znajomymi, studiować itd. To zrozumiałe, ale ślub trochę te wszystkie rzeczy zaciemni, bo będziesz miała sporo obowiązków i może nie wystarczyć czasu na studia, czy znajomych.

A jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Piszcie w komentarzach. 

poniedziałek, 16 maja 2016

TOP4: Komedie na romantyczny weekend

TOP4: Komedie na romantyczny weekend

Masz wolny wieczór i nie masz pomysłu, jak go spędzić? Może obejrzyj film? Poniżej znajdziesz propozycję czterech moim zdaniem najlepszych romantycznych filmów. Miłego oglądania!

1. “To właśnie miłość” (oryg. “Love Actually” – 2003)
Ten film to klasa sama w sobie. Został wyreżyserowany w 2003 roku, a jego oryginalny tytuł brzmi: “Love Actually”. Opowiada o wielu historiach miłosnych, są przedstawione zarówno jej pozytywne aspekty, jak i te negatywne. Akcja filmu dzieje się w Święta Bożego Narodzenia. Jednak to nie jest typowy świąteczny film – bez problemu tę komedię można oglądać przez cały rok. W głównych rolach wystąpiły wielkie gwiazdy, w tym między innymi: Alan Rickman, Emma Thompson czy Keira Knightley. Jeśli jeszcze nie widziałeś tego filmu, to gorąco polecam!
2. “Oświadczyny po irlandzku” (oryg. “Leap Year” – 2010)
W tym filmie głównym problemem jest to, że kobieta, a dokładniej Anna chce oświadczyć się swojemu ukochanemu. Być może dla nas wydaje się to dość dziwne, ale w Irlandii 29 lutego jest takie święto, że to kobieta może się oświadczyć. Właśnie wokół tego dnia rozgrywa się akcja. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie problem Anny, która mieszka w Bostonie i ma kłopot z dojazdem do Dublinu.
3. “Uciekająca Panna Młoda” (oryg. “Runaway Bride” – 1999)
W roli głównej wystąpiła wielka gwiazda i utalentowana aktorka – Julia Roberts. Wcieliła się w rolę Maggie Carpenter. Kobieta wielokrotnie była zakochana, zaręczona i przystępowała do ślubu… ale za każdym razem uciekała sprzed ołtarza. Pewnego razu niezwykłą historią Maggie zainteresował się dziennikarz, który chciałby opisać jej przygody z mężczyznami. Traf chciał, że ów dziennikarz być może jest mężczyzną życia Maggie. Para zakochuje się – Ike jest zauroczony Maggie i chce ją poślubić, mimo jej wcześniejszych wpadek…
4. “Dziewczyna z Alabamy” (oryg. “Sweet Home Alabama” – 2002)
Ta komedia nie tylko ma za zadanie śmieszyć widza, ale także nauczyć. Główną bohaterką jest Melanie, w której rolę wciela się Reese Witherspoon. Kobieta od siedmiu lat nie widziała swojego męża – pewnego dnia spotyka tajemniczego i bardzo przystojnego mężczyznę, którym jest Andrew. Postanawia on oświadczyć się Melanie – pytanie brzmi, czy porzuci męża? Jest to komedia do której zapewne warto powracać, opowiada wzruszającą i romantyczną historię, a przy okazji uczy.

niedziela, 15 maja 2016

Eurowizja 2016: Michał Szpak na 8. miejscu

szpak main.jpg

Michał Szpak dał naprawdę z siebie wszystko podczas tegorocznego konkursu piosenki Eurowizji. Przed finałem w jednym z wywiadów powiedział, że swój występ zadedykuje swojej mamie, która rok temu zmarła.

Moim zdaniem jego występ w finałowej części Eurowizji 2016 był brawurowy i zdecydowanie zasłużenie publiczność go nagrodziła... Szkoda tylko, że tak niełaskawie został potraktowany przez jury. Po głosowaniu fanów był 3..., ale gdy dodano do tego punkty jurorów spadł na 8. pozycję. Jednak i tak to bardzo wysoka lokata - zdecydowanie najlepszy wynik Polski na Eurowizji od lat.

Rywalizację 26 państw wygrała reprezentantka Ukrainy, która sama napisała tekst piosenki - Jamala, która zaśpiewała utwór pod tytułem "1944"


A Wy co sądzicie o tegorocznej edycji Eurowizji i o występie Michała Szpaka oraz innych uczestników? Myślicie, że piosenka Jamali zasłużenie wygrała konkurs?